strona główna
Lwów przewodnik | spis treści | fragmenty | zamów w wydawnictwie | inne przewodniki | 


Lwów
Miasto Wschodu i Zachodu

ALEKSANDER STROJNY
PRZEWODNIK TURYSTYCZNY Z SERII: MIASTA I MIASTECZKA Lwów

Szkoda gadać i szkoda słów...
Jak chcesz szczęśliwym być, to jedź do Lwowa!

(fragment piosenki ulicznej)

  Lwów jest miastem niezwykłym: pełno tu brukowanych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamieniczek. Dla Polaków to często miasto obarczone mitem kresowości z towarzyszącymi mu nostalgicznymi tęsknotami. Pamiętając o tym, i to szanując pragniemy, aby Lwów jawił się czytelnikowi tego przewodnika jako miasto wyrosłe z trudnej historii wielonarodowej Rzeczpospolitej, ale równocześnie jako współczesne miasto ukraińskie - główny ośrodek niezawisłej ukraińskiej myśli narodowej. Miasto na styku cywilizacji Zachodu i Orientu, świata łacińskiego i prawosławia. Miasto zbudowane przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów i inne narody, których ślady będziemy tropić w tym przewodniku. Nie może ono dzielić, lecz powinno łączyć.

Lwow

LWÓW. Miasto Wschodu i Zachodu to przewodnik nie tylko po jednym z największych miast Ukrainy. To także zbiór podstawowych informacji ułatwiających podróżnym dotarcie do niektórych, wybitnie i interesujących miejsc południowo-wschodniej części kraju. Lwów może stanowić w tym wypadku doskonałą bazę wypadową.

 lwówAle o samym Lwowie dowiemy się z przewodnika niemal wszystkiego - o historii, ale i współczesnym życiu lwowskiej ulicy. O zabytkach architektury i sztuki, ale i pamiątkach dziejów miasta. Pomogą w tym opracowane dokładnie trasy wiodące wędrowca od jednego interesującego miejsca do kolejnego. Bo we Lwowie można spędzić tygodnie poznając kamienicę po kamienicy, park po parku, ulicę po ulicy, albo też spędzić li tylko jeden miły wieczór, w którymś z lokali oddających atmosferę miasta. W obydwu przypadkach może być to wizyta niezapomniana. Mamy nadzieję, że pomoże w tym prezentowany tu przewodnik.

cena książki 19 zł

więcej o przewodniku

przewodnik możesz kupić tutaj
Byłeś we Lwowie zobacz miasto Grodno!!!

drukujwww.prus.pl © 1999-2006
lwow@prus.pl
przewodnik Lwów